HABERLER

Prof.Dr. Volkan Tuğcu

Robotik Cerrahi ile Yapay Mesane Ameliyatı Oldum Traktör Tepesinden İnmiyorum

Robotik Cerrahi ile Yapay Mesane Ameliyatı Oldum Traktör Tepesinden İnmiyorum - Prof. Dr. Volkan Tuğcu | drvolkantugcu.com
18 Ekim 2019 | drvolkantugcu.com

Erzurum’da yaşayan 65 yaşındaki Kurban Akyol ilk olarak geçtiğimiz yıl işeme problemleri yaşamaya başladı. Vaktinin büyük çoğunluğunu arazilerinde hayvanlarla uğraşarak geçiren Akyol, tuvalete gittiğinde çok zorlanıyordu ve kendisine konu ile ilgili bir dizi tetkik yapıldı. Akyol, mesane kanseri hastalığı ile karşı karşıya olduğunu öğrenince büyük bir şok yaşadı ve kendisine idrar torbasının dışarıda bırakılacağı söylendi. Bu durumu kabul etmeyen Akyol konu ile ilgili araştırma yapmaya başladı. Ameliyatın robotik olarak yapılabildiğini öğrenen Akyol Memorial Bahçelievler Hastanesi Üroloji Bölümü’nden Prof. Dr. Volkan Tuğcu’ya ulaştı. Bu ameliyat sonrasında kısa sürede ayağa kalktığını belirten Akyol şimdi memleketinde traktörden inmediğini ve son derece konforlu bir hayat sürdüğünü söylüyor.

Hayattaki en büyük isteğinin bahçede torunları ile oynamaya devam etmek olduğunu söyleyen Akyol, robot ile gerçekleştirilen ameliyatın hızlı iyileşmesi konusunda önemli katkısı olduğunu düşündüğünü söylüyor.

Prof. Dr. Tuğcu da da Vinci Robotik cerrahi ile bağırsağından yapay mesane yapılan Kurban Akyol’un son derece başarılı bir operasyon süreci geçirdiğini ve iş ve sosyal yaşamını düzenli takiplerle en iyi şekilde devam edeceğini belirtiyor.


Top